Eğitim

Akrida Eğitim Modeli

"Tecrübeli ekibimiz ve deneyimlereyek öğrenme odaklı bakış açımızla bildiklerinizi değiştirmeyi hedefliyoruz."

A ile içi iletişim

Toplum içinde sağlıklı ve mutlu bireylerin yetişmesinde ailenin payı oldukça önemlidir. Ebeveyn, okul, çocuk üçgeni gelişim sürecini doğrudan etkileyen yapıya sahiptir. Çocuğun ilk etkileşim kurduğu kişiler anne ve babasıdır. Anne ve babanın çocukları ilk iletişim kurma yöntemleri vermiş olduğu tepkiler davranış şekilleri çocuğun kişilik yapısının oluşmasına yön verir. Bu nedenle aile için iletişim çocuklarımızın gelişiminde çok önemli bir yere sahiptir.

K alıcı öğrenme ve kendine güven

Bilgilerin beş duyu ile sistematik olarak kalıcı öğretilmesi ve çocuğa bunun anaokulunda aşılanması, geleceğinin yapılandırılmasında büyük önem taşır. Bunun için her yaş grubundaki sınıflarda akademik merkezlerden yararlanma, soyut yerim somut kaynaklardan yararlanma yöntemleri kullanılır.

R ehberlik ve Danışmanlık

Rehberlik ve danışmanlık uygulaması genel kanı olarak yetişkin öğrencileri hedef alan bir uygulama olarak bilinse de tam aksine okul öncesinden başlayan bir süreçtir. Bu süreçte her öğrencinin ilgi alanı ve kişilik özelliklerine uygun envanter uygulaması ve gelişim takibi yapılır. Rehberlik ve danışmanlık süreci aile ile rutin görüşmelerle bilgi paylaşımı yapılarak devam ettirilir.

İ lgi ve merak duygusunu geliştiren

Akademik eğitim hazırlık süreci olan okul öncesi dönem çocukların merak duygularını en üst seviyede olduğu bir dönemdir. Bu dönemde çocukların merak duyguları doğru yönlendirmeler ve bilimsel teknikler ele alınmalıdır. Merak duygusuna paralel olarak öğrenmenin gerçekleştiği bu dönemde görerek ve yaşayarak öğrenme deneyimlere büyük önem ifa etmektedir.

D oğa ile iç içe

ilerleyen teknoloji talep ettiğimiz şeyleri bir tık ile kapınızda sloganıyla sunarken çocuklarımız kapımıza bir tıkla gelen domatesin nasıl büyüdüğünü bilmekte, belgeselde gördüğü hayvanlara dokunamamaktadır. Bizim aşırı korumacı tavrımızdan dolayı yağmuru, karı, rüzgârı ve toprağın kokusunu hissedememektedir. Oysa ki eğitimin başlangıcı sağlıklı, kendine güvenen, merhametli bireyin anahtarı doğa ile iç içe olmaktan geçmektedir.

A tölye çalışmaları

Her çocuğun keşfedilmeye ve yetenekleri doğrultusunda yönlendirilmeye ihtiyacı vardır. Spor, akıl oyunları, müzik ve mutfak atölye çalışmalarıyla çocukların el becerileri geliştirilecek fiziksel ve zihinsel gelişimleri desteklenir.

 
Kampüslerimiz

10 Şubemizle Sizlere Hizmet Veriyoruz

Akrida Okulları
Akrida Okulları
Akrida Okulları
Akrida Okulları
Kampüslerimiz

10 Şubemizle Sizlere Hizmet Veriyoruz

Akrida Okulları
Akrida Okulları
Akrida Okulları
Akrida Okulları
Akrida Okulları
Akrida Okulları
Akrida Okulları
Akrida Okulları
Akrida Okulları
Akrida Okulları
Akrida Okulları
Akrida Okulları