Atakent Anaokulu

Akrida Okulları
Akrida Okulları
Akrida Okulları
Akrida Okulları
Akrida Okulları
Akrida Okulları
Akrida Okulları
Akrida Okulları
Akrida Okulları
Akrida Okulları

Şubemiz Hakkında

Sevgili Ebeveynler, biliyoruz ki sizin için en önemli görevlerden biri çocuklarınızın eğitimine katkıda bulunmaktır. Eğitim, insan hayatının vazgeçilmez bir parçasıdır ve genel olarak insanın duygusal, bedensel ve zihinsel olarak sahip olduğu yeteneklerini belirlenen amaç doğrultusunda geliştirmesini sağlar. Bu süreçte, bilgi kazanma, davranışların geliştirilmesi ve sosyal duygusal becerilerin geliştirilmesi gibi adımlar eğitimin kapsamı içerisinde yer alır. Özellikle bilişsel gelişim, insanların düşünme, öğrenme, problem çözme ve anlama süreçlerindeki değişimlerin incelenmesiyle ilgilidir. Bu süreç, bebeklerin doğumundan itibaren başlar ve ömür boyu devam eder. Bebekler, doğumdan itibaren çevreleriyle etkileşim halindedir ve bu etkileşimler sayesinde zihinlerinde bilgi, beceri ve anlayışlarını geliştirirler. Bu süreç, yaş ilerledikçe daha da karmaşık hale gelir ve insanlar yaşamları boyunca öğrenme sürecini sürdürürler. Bu nedenle, ebeveynler olarak, çocuklarımızın eğitimine verdiğimiz değer ve onlara sağladığımız destek, onların bilişsel gelişimlerine de olumlu bir etki yapacaktır.

Dil gelişimi, çocuklarımızın doğduğu andan itibaren başlayan ve 6 yaşına kadar devam eden önemli bir süreçtir. Ancak, konuşma öncesi dil gelişimi, çocuklarımızın konuşma becerilerini kazanmaları için oldukça kritik bir evredir. Bu dönemde, doğumdan 6 yaşına kadar olan süreçte, çocuklarımızın dil becerilerinin gelişimine yardımcı olacak önemli evreler bulunmaktadır. Bizler, öğrencilerimizin sosyal ve duygusal gelişimlerini önemsiyor ve onların güçlü oldukları alanlara odaklanıyoruz. Ayrıca, olumsuz davranışların sonuçlarını takip ediyor ve onların nasıl hissettiklerini önemsiyoruz. Olumsuz eleştiriden ve alaylı cümlelerden uzak durarak, öğrencilerimizin özgüvenlerini korumaya özen gösteriyoruz. Gerektiğinde, herkes birbirinden özür dilemeyi öğreniyor ve onlara seçim şansı vererek, seçimlerine saygı duyuyoruz. Yardımlaşmayı ve paylaşmayı önemsiyor ve öğrencilerimizin birbirleriyle uyum içinde olmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Bu sayede, onların sağlıklı bir şekilde büyümesine ve gelişmesine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Okullarımız, çocukların yaşamsal birçok becerileri edinmelerini sağlayan ortamlardır. Bu beceriler yemek yeme, giysilerini giyme ve düzenleme, temizlik yapma, tuvalet eğitimi, düzenli olma ve tehlikelerden korunma gibi özbakım becerileridir.

Okulumuzda hayvan sevgisini pekiştirmek için çok önemli bir çalışma yürütmekteyiz. Çocuklarımızın doğayı ve hayvanları sevmelerini sağlamak adına okulumuzda birçok hayvan dostumuz bulunmaktadır. Bu hayvanlara yem vermek, yaşam alanlarını temizlemek ve tavukların yumurtalarını toplamak gibi görevleri çocuklarımızla birlikte yaparak onlara hayvanlara karşı sorumluluk duygusu aşılamaya çalışıyoruz. Ayrıca, şetland cinsi midilli atımız ile kısa biniş denemeleri yaparak çocuklarımızın atlarla olan bağlarını güçlendiriyoruz. Tavşanların minik minik zıplayarak yürümeleri ve kaplumbağaların ağır ağır yürümesi ise çocuklarımıza büyük keyif ve sükûnet veriyor. Tüm hayvanları çok sevdiğimizi ve onların da bizleri sevdiğini gözlemleyerek, çocuklarımızın hayvan sevgisini daha da pekiştiriyoruz. Bu çalışmalarımızın çocuklarımızın hayatında önemli bir yer edinmesini umuyoruz.

Çocuklarımızın doğayla olan bağını güçlendirmek ve merak duygularını geliştirmek için toprağa dokunmalarına ve ağaçlarla etkileşime geçmelerine izin vermeliyiz. Bu sayede onlar, toprağın ve bitkilerin hayatımızdaki önemini daha iyi anlayacaklar ve doğa sevgisiyle büyüyecekler. Ebeveyn olarak, çocuklarımızın toprağın nasıl sevildiğini ve domates gibi bitkilerin nasıl ekildiğini öğrenmelerine yardımcı olmalıyız. Emeğin ve sabrın birleştiği eke biçme alanlarımızda, çocuklarımızın merak dolu sorularının cevaplarını bulacaklarına eminim. Bu sayede onların doğaya olan ilgisi ve merak duyguları daha da gelişecek ve toprağın bizler için ne kadar önemli olduğunu anlayacaklardır.

Öğretmenlerimiz her zaman çocuklarımız için bir rehber ve örnek olmuştur. Onlar sevgiyle sarılarak çocuklarımızın gelişimine katkıda bulunurlar. Okulda çocuklarımızın kendilerini iyi hissetmeleri çok önemlidir, çünkü başarı duygusunu hissetmeleri için bu ortamın olumlu ve destekleyici olması gerekmektedir. Öğretmenlerimiz, çocuklarımıza tamamladıkları her işin önemini anlatarak, başardıkları zaman nasıl bir duygu yaşayacaklarını gösterirler. Çocuklarımız genellikle duygularını rahatlıkla ifade ederler ve okul, onlar için sıcak bir yuva gibidir. Bu nedenle, öğretmenleri çocuklarımızın hayatında önemli bir rol oynar. Aralarındaki bağ her zaman çok kuvvetlidir.

Akrida Okulları, bir okuldan daha fazlasıdır. Biz, öğrencilerimizin akademik başarılarına odaklanırken aynı zamanda onların kişisel gelişimlerine de büyük önem veriyoruz. Öğrencilerimizi, sadece bugün değil yarının da liderleri olarak yetiştirmek için sonsuz bir çaba içerisindeyiz. Akademik programlarımızın yanı sıra, öğrencilerimizin sosyal ve duygusal becerilerini de geliştirmeye büyük önem veriyoruz. Akrida Okulları, sadece bir başlangıç noktası değil, aynı zamanda sonsuzluk için bir yolculuk sunmaktadır. Öğrencilerimizin hayallerini gerçekleştirmeleri için gerekli olan tüm araçları sağlayarak, onların potansiyellerini keşfetmelerine ve en iyi versiyonlarına dönüşmelerine yardımcı oluyoruz. Sizleri de Akrida Okulları ailesine katılmaya ve çocuklarınızın geleceğini şekillendirmeye davet ediyoruz.

Saygılarımızla,

Akrida Okulları Yönetimi

 • Doğa temaslı etkinlikler
 • Müzik Eğitimi
 • Yabancı Dil Atölyesi
 • Akıl Oyunları
 • Sokak Oyunları
 • Mutfak Atölyesi
 • Görsel Sanatlar
 • Binicilik
 • Drama Atölyesi
 • Hobi Bahçesi
 • Satranç

Şubemiz

Kampüslerimiz

10 Şubemizle Sizlere Hizmet Veriyoruz

Akrida Okulları
Akrida Okulları
Akrida Okulları
Akrida Okulları
Kampüslerimiz

10 Şubemizle Sizlere Hizmet Veriyoruz

Akrida Okulları
Akrida Okulları
Akrida Okulları
Akrida Okulları
Akrida Okulları
Akrida Okulları
Akrida Okulları
Akrida Okulları
Akrida Okulları
Akrida Okulları
Akrida Okulları
Akrida Okulları