akrida-okullari-kurumsal-logo
akrida-okullari-kurumsal-logo

Çengelköy Anaokulu: 0216 460 24 56

Çamlıca Anaokulu: 0216 326 24 48

Gaziantep Anaokulu: 0342 339 38 38

Bağcılar Temel Lise: 0212 435 53 53

Özel Lise

Avantajlı Kayıtlar Devam Ediyor!

İyi bir üniversite için Akrida Temel Lisesi

Temelden Üniversiteye

Bağcılar Temel Lise yerleşkemiz Bağcılar Meydan İnönü Caddesi üzerinde yer almakta ve toplu ulaşım imkânlarının kolay olduğu bir lokasyonda bulunmaktadır.

Okulumuzda Akademik Lise Eğitiminin yanında Üniversiteye Giriş Sınavına yönelik YGS-LYS Hazırlık eğitimi de verilmektedir.

Profesyonel Psikolog Desteği

Bağcılar Temel Lisesi’nde uzman psikolog eşliğinde, gençlere psikolojik rehberlik, psiko-drama, oyun terapi çalışmaları ve gelişim testleri uygulanır.

Yabancı Öğretmenler Eşliğinde İngilizce Eğitim

Bağcılar Temel Lisesi’nde İngilizce eğitimi, yabancı öğretmen eşliğinde çocukların kendine özgü gelişim ve öğrenme özellikleri göz önüne alınarak değerlendirmeler sonucu müdahale edilir.

Ön Başvuru Formu

Ayrıntılı Bilgi İçin Bizi Arayın

Temel Lisemizde Daha Fazlasını Keşfedin 🙂

Her sınıfın yaşlara göre kontenjanı olmakla birlikte, gençlerle uzman psikolog tarafından psikolojik ve bilişsel açıdan değerlendirmeye alınıp, ayrıca yapılan aile görüşmeleri ile özel bir oryantasyon süreciyle sınıflara yerleştirilir. Böylelikle çocuklar okula alışma sürecini sağlıklı bir süreç ile atlatmış olur.

Gençlerimizin yaş özelliklerine uygun olarak, üreticiliklerini, sorumluluk duygularını geliştirmek, grup içinde bireysel ve iş birliği içinde hareket etme bilincini arttırmak için onların ilgi, yetenek ve isteklerine göre çalışmaları yapılır.

Akrida Hakkında daha fazlasını öğrenmek ister misiniz?

Bizi daha iyi tanımak için okullarımızı ziyaret edebilir, tanıtım filmimize ve galerimize göz gezdirebilirsiniz.

Çocuklarımızın araştırma yapmak, yerinde görerek öğrenmek, keşfetmek, basit veri toplama yöntemlerini kullanmak, topladıkları verilerden sonuç çıkarmak, çıkardığı sonuçları yorumlamak ve problem çözme becerilerini geliştirmek için sene başında yıllık olarak planlanan gezi ve faaliyetler gerçekleştirilir.

Şehir merkezinde yer alan okullarımız geniş fiziki imkânlara sahip olup, meyve ağaçları ile çevrili, hayvan dostlarımızın, geniş park alanlarının ve çeşitli oyun gruplarının bulunduğu, çim kaplı bahçelerden oluşmaktadır.

Çocuklarımızın ekim yapabilmesi için organik bir sebze-meyve bahçesine, hayvan dostlarımızın yaşamına ortak olabilmeleri için mini hayvanat bahçesine, yazın beden eğitimi – jimnastik branş dersi haricinde yüzme branşından da faydalanması için yüzme havuzuna sahiptir. Bahçede ektikleri bitkilerin gelişim aşamalarını gözlemleyerek öğrenirler. Böylece öğrencilerimiz sorumluluk duygusunu üstlenir.

Bahçemizde bulunan midilli, keçi, tavuk, horoz, tavşan, kaplumbağa gibi hayvan dostlarımız ile “Gör, hisset, koru” teması vurgulanarak öğrencilerin yaş düzeylerine uygun şekilde çevrelerinde yer alan canlıları incelerler.

  • Bahçemizde bulunan öğrencilere ait ekim alanlarında hafta sonları çocuklar babaları eşliğinde ekim yapar, kendi sebze-meyvelerini yetiştirir. Bu sayede çocuklar, ürün yetiştirmenin heyecanı, gururu ve sorumluluğunu yaşarken, toprakla temasın insan doğasındaki etkilerini deneyimler.
  • Akrida Anaokulları, okul bünyesinde bulunan trafik parkuru, yüzme havuzu ve kulüp faaliyetleri ile aldığı sorumlulukları yerine getirme, trafik kurallarına uygun davranış geliştirme, merak duygularını giderme, üreticiliklerini, bireysel ve işbirliği içinde hareket etme bilincini arttırmayı amaçlar.

Çocukların bireysel becerilerini geliştirmek amacı ile eğlenceli hale getirilen ayakkabı boyama, bulaşık ve çamaşır yıkama gibi etkinliklerle çocuklarımıza günlük öz bakım becerileri kazandırmayı hedefleyen etkinliklerimizdir.

İngilizce eğitimi, yabancı öğretmen eşliğinde çocukların kendine özgü gelişim ve öğrenme özellikleri göz önüne alınarak, onların yaş gruplarına göre oyun ve etkinliklerle yapılır.

Geleneksel sanatımızı, eğlenceli hale dönüştürerek çocuklarımıza sevdiren önemli bir etkinlik çalışmamızdır. Ebru sanatı ile öğrencilerin hem hayal dünyaları zenginleşiyor; hem de bildikleri tekniklerden farklı olarak, boyaları su üzerinde yüzdürürken merak ve heyecan duygusu yaşıyorlar.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisi

Erken çocukluk dönemi kişiliğin gelişiminde önemli rol oynamakta ve psikipatolojik veya bilişsel alanda problemlerin ortaya çıktığı bir dönemdir. Okulumuzda psikolojik rehberlik hizmetleri çocuklarımızın psikolojik ve bilişsel açıdan değerlendirme, takip, terapötik çalışmalar, ihtiyaca göre bireysel veya grup halinde yapılmaktadır. Yapılan çalışmalar;

  • Psiko-Drama Çalışmaları,
  • Oyun Terapisi Çalışmaları,
  • Ölçme Ve Değerlendirme.

Galerimize Göz Atmak İster Misiniz?