Ön Başvuru Formu

Erken Kayıt Fırsatları Başladı!

Detaylı Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilir veya Formu Doldurabilirsiniz.

Telafisi Olmayan Tek Okul Anaokuludur. Eğlencenin ve Eğitimin Bir Arada Olduğu Akrida Eğitim Modeli ile Ahlaklı, Başarılı Bir Nesil..

Sokak Oyunları

Kids Gym

Orff ve Ritim

Akıl Oyunları

Yabancı Dil Eğitimi

Mutfak Atölyesi

Satranç

Görsel Sanatlar

Binicilik

Ayrıntılı Bilgi İçin Bizi Arayın

Akrida Anaokullarında Daha Fazlasını Keşfedin :)

Çocuklarımız, hayvan dostlarımızın bakımını kendileri yaparken sorumluluk duygusu ve hayvan sevgisi kazanırlar.

Her sınıfın yaşlara göre kontenjanı olmakla birlikte, çocuklar uzman psikolog tarafından psikolojik ve bilişsel açıdan değerlendirmeye alınıp, ayrıca yapılan aile görüşmeleri ile özel bir oryantasyon süreciyle sınıflara yerleştirilir. Böylelikle çocuklar okula alışma sürecini sağlıklı bir süreç ile atlatmış olur.

Çocuklarımızın yaş özelliklerine uygun olarak, üreticiliklerini, sorumluluk duygularını geliştirmek, grup içinde bireysel ve iş birliği içinde hareket etme bilincini arttırmak için onların ilgi, yetenek ve isteklerine göre Minik Aşçılar Kulübü, Minik Dâhiler Kulübü, Becerikli Eller Kulübü, Meraklı Kâşifler Kulübü gibi kulüp çalışmaları yapılır.

Akrida Hakkında daha fazlasını öğrenmek ister misiniz?

Bizi daha iyi tanımak için okullarımızı ziyaret edebilir, tanıtım filmimize ve galerimize göz gezdirebilirsiniz.

Çocuklarımızın araştırma yapmak, yerinde görerek öğrenmek, keşfetmek, basit veri toplama yöntemlerini kullanmak, topladıkları verilerden sonuç çıkarmak, çıkardığı sonuçları yorumlamak ve problem çözme becerilerini geliştirmek için sene başında yıllık olarak planlanan gezi ve faaliyetler gerçekleştirilir.

Şehir merkezinde yer alan okullarımız geniş fiziki imkânlara sahip olup, meyve ağaçları ile çevrili, hayvan dostlarımızın, geniş park alanlarının ve çeşitli oyun gruplarının bulunduğu, çim kaplı bahçelerden oluşmaktadır.

Çocuklarımızın ekim yapabilmesi için organik bir sebze-meyve bahçesine, hayvan dostlarımızın yaşamına ortak olabilmeleri için mini hayvanat bahçesine, yazın beden eğitimi – jimnastik branş dersi haricinde yüzme branşından da faydalanması için yüzme havuzuna sahiptir. Bahçede ektikleri bitkilerin gelişim aşamalarını gözlemleyerek öğrenirler. Böylece öğrencilerimiz sorumluluk duygusunu üstlenir.

Bahçemizde bulunan midilli, keçi, tavuk, horoz, tavşan, kaplumbağa gibi hayvan dostlarımız ile “Gör, hisset, koru” teması vurgulanarak öğrencilerin yaş düzeylerine uygun şekilde çevrelerinde yer alan canlıları incelerler.

  • Bahçemizde bulunan öğrencilere ait ekim alanlarında hafta sonları çocuklar babaları eşliğinde ekim yapar, kendi sebze-meyvelerini yetiştirir. Bu sayede çocuklar, ürün yetiştirmenin heyecanı, gururu ve sorumluluğunu yaşarken, toprakla temasın insan doğasındaki etkilerini deneyimler.
  • Akrida Anaokulları, okul bünyesinde bulunan trafik parkuru, yüzme havuzu ve kulüp faaliyetleri ile aldığı sorumlulukları yerine getirme, trafik kurallarına uygun davranış geliştirme, merak duygularını giderme, üreticiliklerini, bireysel ve işbirliği içinde hareket etme bilincini arttırmayı amaçlar.

Çocukların bireysel becerilerini geliştirmek amacı ile eğlenceli hale getirilen ayakkabı boyama, bulaşık ve çamaşır yıkama gibi etkinliklerle çocuklarımıza günlük öz bakım becerileri kazandırmayı hedefleyen etkinliklerimizdir.

İngilizce eğitimi, yabancı öğretmen eşliğinde çocukların kendine özgü gelişim ve öğrenme özellikleri göz önüne alınarak, onların yaş gruplarına göre oyun ve etkinliklerle yapılır.

Geleneksel sanatımızı, eğlenceli hale dönüştürerek çocuklarımıza sevdiren önemli bir etkinlik çalışmamızdır. Ebru sanatı ile öğrencilerin hem hayal dünyaları zenginleşiyor; hem de bildikleri tekniklerden farklı olarak, boyaları su üzerinde yüzdürürken merak ve heyecan duygusu yaşıyorlar.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisi

Erken çocukluk dönemi kişiliğin gelişiminde önemli rol oynamakta ve psikipatolojik veya bilişsel alanda problemlerin ortaya çıktığı bir dönemdir. Okulumuzda psikolojik rehberlik hizmetleri çocuklarımızın psikolojik ve bilişsel açıdan değerlendirme, takip, terapötik çalışmalar, ihtiyaca göre bireysel veya grup halinde yapılmaktadır. Yapılan çalışmalar;

  • Psiko-Drama Çalışmaları,
  • Oyun Terapisi Çalışmaları,
  • Ölçme Ve Değerlendirme.

Veli Yorumları

  • Akrida Çamlıca anaokuluna ilk girdiğimde sıcak tavırları ve eğitim anlayışları beni ikna etmişti. Şimdi doğru karar verdiğimden eminim çocuğumun gelişimini gözlemleyebiliyorum. Teşekkürler Akrida.

  • Konumu ve fiziksel imkanları oğlumu Akridaya kaydettirmemde etkili oldu. Oğlumun her gün farklı farklı hikayelerle geliyor olması bizi çok mutlu ediyor. Büşra Öğretmenimize çok teşekkür ederiz.

  • Bir baba olarak şehrin yoğunluğundan dolayı çocuğumla vakit geçirmekte zorlanıyorken Akrida'nın hafta sonları düzenlediği Baba-Çocuk Tarım etkinliği sayesinde çocuğumla verimli vakit geçirebiliyorum.

Eğitimde Öne Çıkanlar

Mutfak Atölyesi

Çocuklarımızın ihtiyaç duyduğu mutfak bilgilerini öğrendiği; el becerilerini ve yaratıcılıklarını geliştirdiği öğrenme ortamıdır.

Sanat Atölyesi

Çocuklarımızın sanatla ilgili teknikleri öğrendikleri, üreticiliklerinin ve hayal güçlerinin gelişimini destekleyen bir öğrenme ortamıdır.

İngilizce Atölyesi

Yabancı öğretmen eşliğinde çocuklarımızın kendine özgü gelişim ve öğrenme özellikleri göz önüne alınarak, oyun, müzik ve etkinlikler yapılır.

Drama Atölyesi

Atölye, çocukların hayatı “yaparak ve yaşayarak” deneyimlemesi, kendine özgü bir şekilde yeniden yapılandırması ve ifade etmesi için tasarlanmıştır.

Türkçe Dil Etkinlikleri

Çocuklarımızın dil gelişimini, hikâye okuma, gibi çalışmalarla destekleyerek Türkçe’yi en doğru şekilde kullanabilmelerini amaçlıyoruz.

Fen ve Doğa Etkinlikleri

Fen ve Doğa Etkinlikleri ile çocuklarımızı dikkat etmeye, soru sormaya, merak etmeye, gözlemlemeye, araştırmaya, incelemeye ve keşfetmeye yönelmeleri sağlanır.